حرف های یک ضد انقلاب

لا تمنعن أحدکم مهابة الناس أن یقوم بالحق إذا علمه

حرف های یک ضد انقلاب

لا تمنعن أحدکم مهابة الناس أن یقوم بالحق إذا علمه

انقلاب مصدر باب انفعال از ریشه قلب است. با دیدن قلب های صورت گرفته و عدول از بایسته ها و شایسته های دین در جامعه امروز،‌ کسانی که بر این مبنا معترض روند حاضر باشند، ضد انقلابند. اگر چه کم و بیش چنین برچسب هایی خورده و می خورند. اینجا حرف های یک ضد انقلاب را بخوانید... حرف های یک «ضد انقلابِ» انقلاب ...

باسمه تعالی


... وَدَّ الَّذینَ کَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَ أَمْتِعَتِکُمْ فَیَمیلُونَ عَلَیْکُمْ مَیْلَةً واحِدَةً وَ لا جُناحَ عَلَیْکُمْ إِنْ کانَ بِکُمْ أَذىً مِنْ مَطَرٍ أَوْ کُنْتُمْ مَرْضى‏ أَنْ تَضَعُوا أَسْلِحَتَکُمْ وَ خُذُوا حِذْرَکُمْ إِنَّ اللَّهَ أَعَدَّ لِلْکافِرینَ عَذاباً مُهیناً (102 نساء)

... کافران آرزو و انتظار دارند که شما از اسلحه و اسباب خود غفلت کنید تا ناگهان یکباره بر شما حمله ور شوند. و چنانچه بارانى یا مرضى شما را از برگرفتن سلاح به رنج اندازد باکى نیست که اسلحه را فروگذارید ولى از دشمن بر حذر باشید خدا براى کافران عذابى سخت خوارکننده مهیا ساخته است. (102)

1)   همان طور که بارها اعلام شده است سیاست کلان دفاعی کشور، رفتن به سمت ساخت سلاح هسته ای نیست. اما ایجاد رعب و ترس در دشمن نقش مهمی در بازدارندگی و تامین امنیت کشور دارد. مقام معظم رهبری در پاسخ به تهدیدهای نظامی دشمن پیش از این اعلام کرده بودند که در هر سطحی که دشمن به کشور حمله کند، در همان سطح پاسخ داده خواهد شد:

ما سلاح اتمى نداریم، سلاح اتمى هم نخواهیم ساخت، اما در مقابل تهاجم دشمنان - چه آمریکا و چه رژیم صهیونیستى - براى دفاع از خودمان، در همان سطحى که دشمن حمله کند، به آنها حمله خواهیم کرد. (اول فروردین 91)

نکته قابل توجه در این راهبرد در دو چیز است:

1-   اول این که سطح حمله و این که اهداف حمله چه باشد یا از چه سلاح هایی استفاده شود، در راهبرد دفاعی کشور در پاسخ به دشمن اثرگذار است.

2-   دوم این که پاسخ ایران تنها از جنس دفاع نظامی نیست، از جنس حمله نظامی است. پاسخ حمله نظامی به کشور، حمله نظامی به دشمن است نه دفاع نظامی.

برای این که قابلیت پاسخگویی در سطوح مختلف وجود داشته باشد، باید قابلیت دستیابی به سلاح هایی که احتمال استفاده از آن توسط دشمن وجود دارد، فراهم باشد. وگرنه نمی توان در همان سطح با دشمن درگیر شد.

2)   بدون شک به قدرت رسیدن دولت یازدهم با شعارها و آدرس های غلط برای حل مسائل کشور همراه بوده است که گذشت زمان غلط بودن جهت گیری های دولت فعلی برای حل مسائل را بیشتر و بیشتر روشن خواهد کرد. یکی از آدرس های غلط و البته دارای اثرات جبران ناپذیر، گره زدن امنیت ملی کشور به مذاکرات است. رئیس جمهور از ابتدای کارش به خیال خود سعی کرده با نگاهی مادرانه و مهربانانه با غرب، جهتگیری آنها نسبت به کشور را تغییر داده و در این خصوص پاسخی به تهدیدهای شدت گرفته آمریکا و عربده کشی و یاوه گویی دشمن در تهدید به حمله نظامی نمی دهد؛ به این توهم که حسن نیت خود را در پیش دشمن خراب نکند! حسن روحانی پیش از این نیز ادعا کرده بود، مذاکرات سعدآباد در زمان دبیری او بر شورای عالی امنیت ملی، باعث نجات کشور از جنگ شده بود!!! کما این که در حال حاضر این نگاه به مردم القا می شود که مذاکرات زمان حاضر، سایه شوم جنگ را از ایران دور کرده است!

3)   نمی توان منکر این گزاره شد که دکترین دفاعی و سیاست عالی نظام در حوزه نظامی متاثر از سیاست جدید خارجی کشور در دولت یازدهم شده است. مهم ترین ابزار بازدارنده در حوزه نظامی از نگاه قرآن، استراتژی تقویت توان و تکیه بر عنصر ایجاد رعب در دشمن است. موضوعی که خود بحث مفصلی می طلبد که چرا بهترین راهبرد برای حفظ امنیت داخلی و رفع هر گونه تهاجم ایجاد رعب و ترس در دشمن است.

4)   توافق لوزان و موارد مورد قبول ایران در کاهش برنامه هسته ای، علاوه بر آثاری که در حوزه اقتصادی، فناوری، علمی و ... دارد، تاثیر مهمی در حوزه امنیت داخلی و کاهش رعب در دشمن دارد که کمتر به آن توجه می شود. کاهش شدید ذخایر اورانیوم غنی شده، کاهش شدید تعداد سانتریفوژها و محدودیت در نوع دستگاه و تغییر کاربری نیروگاه اراک فاصله زمانی رسیدن ایران به سلاح اتمی را زیاد خواهد کرد. رسیدن به توافق نهایی و اعمال محدود در برنامه هسته ای کشور، سایه سنگینی از جنگ بر سر کشور ایجاد خواهد کرد و احتمال تهاجم نظامی به کشور را بالا خواهد برد.

5)   با توجه به رفتار فریبکارانه، دغلکارانه، شیطانی و به دور از ابتدایی ترین بایدهای انسانی دولت های غربی که روز به روز روشن تر می شود، احتمال نقض تعهد در رفع تحریم ها از جانب آنها بسیار بالاست. از سوی دیگر خروج ایران از توافق نهایی در صورت عهد شکنی طرف مقابل می تواند بهانه ای برای دشمن برای حمله نظامی به ایران شود؛ کما این که وزیر امور خارجه امریکا در مورد توافق ژنو تهدید کرده بود که خروج ایران از این توافقنامه با پاسخ نظامی همراه خواهد بود. از سوی دیگر محدودسازی برنامه هسته ای، فاصله زیادی برای دستیابی به سلاح اتمی را فراهم خواهد کرد و این فرصت خوبی برای دشمن خواهد بود که فشار خود را بر کشور بیشتر کند. از این جهت و با توجه به سوابق غربی ها به نظر می رسد رسیدن به توافق نهایی و اجرایی آن خطر حمله نظامی به ایران را افزایش خواهد داد. همان طور که مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند، ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست. اما دکترین دفاعی و راهبرد سیاست رعب اقتضا دارد که ظرفیت و امکان دستیابی به سلاح هسته ای در فاصله زمانی کوتاه مدت در کشور فراهم باشد تا دشمن بترسد و جرات حمله نداشته باشد.

  • سیاس

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی